3000 TL ve üzeri kargo ücretsiz

Nerede Ne Giymeliyim?

Nerede Ne Giymeliyim?


Moda, her sezon yepyeni trendleriyle hayatımıza yön verse de duruma göre giyinmemiz gerektiği gerçeği hiç değişmiyor. Partiye, davete, kokteyle ya da iş görüşmesine giderken tercih etmeniz gereken giyim konseptleri farklı. Sözsüz iletişimin dili olan giyim, dış görünüş ve davranışlar, bir bütün olarak kim olduğumuz konusunda karşı tarafa mesaj veren olgular. O halde "Nerede, ne zaman, ne giyilir?" sorusunun yanıtlarını, farklı konsept başlıkları altında inceleyelim.

Özel Günler

En özel ve güzel günlerde herkes çok iyi görünmek ister. Bu yüzden seçim yaparken nelere dikkat edeceğinizi bilmeniz gerekir. Kadınlar kendi zevkleri doğrultusunda seçimler yapar. Bu seçimlerini modayla da birleştirerek doğru seçimlerini yaparlar. Özel bir yemeğe giderken giyilecek elbise kadınlar için oldukça önemlidir. Özel bir yemekte giyilecek elbise modelleri daha şık ve ağır elbiseler olabilir. Uzun elbiseler tercih ederek daha şık olabilirsiniz. Biraz yırtmaç ve abartıya kaçmadan dekolteler kullanarak kendi tarzınızı ortaya koyabilirsiniz. Doğum günlerinizde, düğünlerde, nişan ya da söz gibi özel günlerde tercih edilecek birçok tercih vardır. Önemli olan zevkleriniz ile o dönem trend olan kıyafetleri bir uyum içerisinde kullanabilmenizdir.

Doğum Günleri

Doğum günleri her kişi için özel bir gündür. Doğum gününüzde en şık, en güzel halinizle olmak istersiniz. Doğum gününüzü nerede kutlayacağınızın önemi büyüktür. Büyük bir parti yapacaksanız doğum gününüzde en ihtişamlı halinizle olmalısınız. Kabarık elbiseler güzel bir seçim olabilir. Çılgın şeyler seviyorsanız neon renklerle oldukça çılgın olabilirsiniz. Ama sade, düz bir kişiliğiniz varsa o şekilde tercihler yapabilirsiniz. Uzun ya da kısa, yırtmaçlı ya da dekolteli nasıl isterseniz zevkinize göre tercihlerde bulunabilirsiniz. Bu günün gözde ismi siz olacağınız için bütün gözler sizin üzerinizde olacaktır. Elbiselerinizi doğru ayakkabı ve aksesuarlarla tamamlayarak bir bütünlük oluşturabilirsiniz. İster topuklu ayakkabılarla isterseniz düz spor ayakkabılarla kombinleriniz tamamlanabilir. Abartılı elbise modelleri ile doğum gününüzün popüler kişisi olabilirsiniz.

Kokteyl ve Özel Davetler

Eğer bir kokteyle gidecekseniz kıyafet seçimlerinde sadeliğe yönelmelisiniz. Kokteyl elbise modelleri hafif, sade, kişiliği yansıtan tarzda olmalıdır. Aksesuar ve çanta seçimlerinizle elbisenizi ön plana çıkartabilirsiniz. Aynı zamanda seçeceğiniz ayakkabı modeli de elbisenizin tamamlayıcısı olacaktır. Kokteyllerde süreç sürekli ayakta geçeceği için elbiselerinizi seçerken rahat elbiseler seçmelisiniz. Uzun elbiseler seçebileceğiniz gibi düz kesim elbiseler de seçebilirsiniz. Kumaş olarak parlak olmayan sade şeyler seçebilirsiniz. Renk seçimlerinde sade renkler, göz yormayan renkler seçerek ortama uyum sağlayabilirsiniz. Önemli olan seçtiğiniz kıyafette sizin rahatlığınızdır.

Özel davetlere giderken en şık ve güzel halimizle gitmek isteriz. Bunun için dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Özel bir davette giyilecek elbisenin o davetin nerede yapılacağının önemi vardır. Nerede olduğu kadar ne zaman yapılacağı da önemlidir. Akşam özel bir davete gidilecekse davet elbiseleri şık ve gösterişli olmalıdır. Şık bir davete gidecekseniz ve abiye giymeniz gerekiyorsa yürümenize engel olmayacak elbise modelleri tercih etmelisiniz. Böylece size yürürken zorluk çıkarmamış olacaktır. Renk seçimi ise etkinliğin detaylarına göre şekillenebilir. Önemli olan hangi davette nasıl giyineceğinizi biliyor olmanızdır.