3000 TL ve üzeri kargo ücretsiz

Özel Dikim Kıyafetlerde Nelere Dikkat Edilmeli

Özel Dikim Kıyafetlerde Nelere Dikkat Edilmeli


Kimi zaman kişilerin vücut ölçüleri ve vücut tipine uygun hazır giyim ürünü bulmak zor olabilir. Bulunsa da kişileri tatmin etmeyebilir.

Bu gibi durumlarda daha şık gözükmek adına özel dikim kıyafetler tercih edilebilir. Vücut ölçüleri uygun olsa da vücut tipi hazır giyime uygun olmayabilir.

Vücudunuza en yakışan kıyafeti kullanmak için özel dikim ürünlerden faydalanabilirsiniz.

Özel dikim kıyafetler için hazır kalıp kullanılmaz. Kişinin tüm vücut ölçüleri ve anatomik yapısının kalıbı çıkarılır ve kumaşlar bu kalıplardan yardım alınarak kesilir. Böylelikle herhangi bir fazlalık ya da küçük gelme durumu söz konusu olmaz. Mükemmel sonuç elde etmek için ölçülerinizin doğru bir şekilde alınmasına yardımcı olmanız önemlidir.

Özel dikim kıyafet hazırlatmak için dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bunlardan başlıca olanı tasarıma uygun kumaş tercih etmektir. Tasarım ve kumaş doğru orantılı olarak tercih edildiğinde elde edilen ürün de bir o kadar kaliteli olur. Ismarlama yani özel dikim kıyafetler tamamen büyük bir zevk olup, kişilerin kendini özel hissetmelerinde yardımcı olur.

Herkesin vücut oranı farklıdır. Bu sebeple de kıyafetlerin vücuda uygun olması için kendi vücut ölçülerinizi en iyi şekilde bilmeniz gerekir. Diktirmek istediğiniz kıyafetin tasarımına uygun kumaş seçimi ve doğru vücut ölçüleri ile kusursuz bir ürün elde edebilirsiniz. Girdiğiniz ortamlarda şıklığınızla ön plana çıkabilirsiniz. Kişilerin özel olarak hazırlatmış oldukları kıyafetler sadece kumaşı ve vücuda oturması değil aynı zamanda kumaşın kırışmaya dayanıklılığı, hafifliği, hangi ortamda giyileceği, gömlek yaka ve telası, vatka, düğme, astarlı oluşu, cepleri gibi daha pek çok detaya dikkat edilir.

Her bir detay kumaşın elverdiği düzeyde ve kişilerin talepleri doğrultusunda özenle hazırlanır. Dikim aşamasında kişilerin 2 ya da 3 provaya gitmesi, ortaya düzgün bir iş çıkarmak adına önemlidir.

Özel dikim sürecini önemle takip ederek şık ve kaliteli bir kıyafet elde edebilirsiniz.